Tři nabité týdny našeho klubu: Od ligových bitev po mezinárodní trenérská školení
Poslední tři týdny byly pro náš klub velmi intenzivní – plné zápasů, medailových radostí i profesního růstu našich trenérů. Pojďme si je shrnout!
O víkendu 19. a 20. října se prověřily síly našich oblastních ligových týmů. Všechny utkání skončily velmi těsným poměrem. Ve druhé lize jsme podlehli RSC 3:5, stejným poměrem skončily i duely našeho čtvrtoligového týmu s Ivančicemi a páté ligy proti Uherskému Hradišti a Kometě. Doufejme, že v dalším kole bude štěstěna na naší straně, a všechny týmy začnou připisovat výhry.
Poslední říjnový víkend přinesl našim hráčům spoustu úspěšných zápasů. Kuba Reichman si na GPC dospělých v Brně podmanil smíšenou čtyřhru, navíc s otcem Karlem brali bronz z deblu. Stříbro na turnaji vybojoval také Pepa Pleska.
Mládež rozhodně nezůstala pozadu a také se činila. Silvie Ruschková ovládla GPD U13, rovněž jako Jakub Andrejčák GPD U15. Pozadu nezůstala ani kategorie U11, kde Amálka vystoupala na bronzovou příčku.
Začátek listopadu byl ve znamení mezinárodního rozvoje. Naši trenéři Gabča a Kuba Reichman úspěšně absolvovali trenérský kurz Coach Level 1 v Itálii. Ve stejné době David s Honzou pilovali své dovednosti pod vedením italského trenéra.
Na domácích kurtech se dařilo především Sisi Ruschkové, která na kvalifikačním GPD U13 vybojovala bronz ve dvouhře a stříbro ve čtyřhře. Díky těmto výsledkům si zajistila pozici náhradnice na Mistrovství ČR – gratulujeme! V kategorii U17 tentokrát Andrejčák s Kocmanem na medaile nedosáhli, ale jejich nasazení bylo stoprocentní.