logo

Ani v novém roce nezastavujeme, líté ligové boje a republikové medaile

Hned s novým rokem jsme znovu v plné permanenci. Čtyři turnajové víkendy v lednu přinesly medaile napříč kategoriemi a také extraligové souboje v Ostravě a Brně.
  • Date:31. ledna 2026

Extraliga: Po dvou prohrách jsou šance na čtvrtfinále mizivé

 

Hned úvodní víkend v novém roce přinesl další dvě extraligová kola, ve kterých šlo našemu elitnímu týmu o hodně. Porážka 0:7 s obhájci stříbra B.O. Chance Ostrava byla očekávaná, následná domácí prohra 2:5 s rivaly o čtvrtfinálovou šanci z TJ Sokol Klimkovice ale zabolela. Znovu se opakovaly těsné průběhy jednotlivých duelů, které bohužel většinově vyzněly pro soupeře, kteří si tak s největší pravděpodobností zajistili právě rozhodující šesté místo. Poslední utkání sezóny odehrajeme v půlce února znovu na palubovkách XArena, tentokrát půjde brněnské derby se Slatinou, držitelem tří titulů z posledních tří ročníků, které ukončí působení našeho nejvyššího družstva v letošní extraligové sezóně.

 

Individuální turnaje a úspěchy

 

Leden z individuálního hlediska otevřely turnaje v Holicích, kde si Sisi Ruschová připsala hned tři bronzy z U13 – z mixu, dvouhry i čtyřhry. V kategorii U17 vybojoval David Reichman stříbro a Kuba Andrejčák bronz - oba ve smíšené čtyřhře.

 

O týden později se přesunuly turnaje do Brna a Tábora. David Reichman si z brněnského GPC U17 odvezl dvě stříbra, Sisi Ruschová dva bronzy z U13. Souběžně na GPC U19 v Táboře zazářil Honza Chaloupka se dvěma stříbry z mixu a deblu.

 

Další víkend přinesl úspěchy napříč věkovými kategoriemi. Na GPC U17 v Přerově David Reichman posbíral stříbro ve čtyřhře a dva bronzy z mixu a dvouhry, Kuba Andrejčák s Matym Kocmanem přidali čtvrtfinále čtyřhry. Na postupovém GPD dospělých v Brně mezitím Gabča Trötzmüllerová brala bronz z dvouhry a Ondra Helar si vybojoval postup v mixu a bronz ve čtyřhře s Jirkou Burešem.

 

První měsíc roku 2026 výsledkově uzavřely tři souběžné turnaje. David Reichman na GPA U15 v Karviné přivezl stříbro z dvouhry a dva bronzy. Na GPC U17 v Kladně pak Kuba Andrejčák přidal zlato ze čtyřhry a stříbro z mixu, Maty Kocman bronz.

 

Training Image