logo

David Reichman zlatý na GPA, účast na mezinárodním turnaji v Maďarsku a hromada oblastních klání

Druhá polovina března našim hráčům přinesla zkušenosti z mezinárodních štací, cenné kovy z turnajů úrovně GPA a velké množství úspěchů na oblastních turnajích.
  • Date:31. března 2026

V rámci přípravy na podzimní ME kategorie U15, kde drží nominační naději, se David Reichman zúčastnil mezinárodního žákovského turnaje v maďarské Pécsi. Mezi chlapci ve dvouhře postoupil ze skupinové fáze, ale v silné konkurenci bylo druhé kolo maximem. Spolu s Jaromírem Kotkem (TJ Slovan Vesec) skončil i ve čtyřhře rovněž v druhém kole. David se představil také ve smíšené čtyřhře, kde ale po boku Dominiky Dufkové z Pardubic nestačil pozdějším finalistům ze Slovinska. I tak ale David získal cenné zkušenosti.

 

Ty se mu podařilo zúročit hned na následujícím GPA U15 v pražských Štěrboholích, kde po výborných výkonech bral hned tři cenné kovy. Bez porážky odešel ve čtyřhře společně s Jaromírem Kotkem, kluci zvládli finálovou otočku proti nasazeným jedničkám a v dramatické koncovce třetího setu získali zlaté medaile. David ještě přidal dva bronzy - ze dvouhry a smíšené čtyřhry s Terezou Štěrbovou (Kopřivnice) a zařadil se tak mezi nejúspěšnější hráče víkendu.

 

V polovině měsíce se naše mládež představila také na turnajích úrovně GPC. Mezi mladšími žáky v kategorií U13 v Hradci Králové zabojovali Martin Šipr s Nikolou Večeřovou, kteří dosáhli na společné čtvrtfinále v mixu a Martin navíc získal bronzovou medaili ve čtyřhře.

Na GPC dorostenců v Praze startoval Jakub Andrejčák, který ve smíšené čtyřhře a chlapecké čtyřhře došel do čtvrtfinále. Chuť si spravil na GPC U19 v Kladně, mezi konkurencí vyšší kategorie nezahálel a v mixu i deblu bral bronz!

 

Úspěšný měsíc uzavřely turnaje posledního víkendu. Jakub Andrejčák a Matyáš Kocman se vydali na GPB U19 do Plzně, nejvýraznějším výsledkem bylo deblové čtvrtfinále Kuby s Natanielem Skrčeným z Kladna, Maty pak získával zejména cenné zkušenosti a skončil mezi nejlepší šestnáctkou ve dvouhře.

 

Zapomenout nesmíme ani na naše hráče v kategorii dospělých. Na céčku v Jihlavě si medailovou pozici dokázal vybojovat Josef Pleska v mixu s Jolanou Turenovou i v singlu. Pavel Grošov s Dominikem Pliskou nastoupili ve dvou turnajových úrovních (C a D) a v té nižší došli do deblového čtvrtfinále. Pavel zároveň bodoval i v mixu, po boku Terezy Milové, která u nás dlouhodobě hostuje z Českého Krumlova, zabojovali až do semifinále.

 

Všem hráčům děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu!

Training Image