logo

Listopadová lavina výsledků: První extraligová výhra a hromada dalších úspěchů

Ani předposlední měsíc roku neodbočil z cesty a přinesl velkou řádku badmintonových soubojů. Členové klubu sbírali medaile na domácích i zahraničních turnajích, ligové týmy bodovaly napříč soutěžemi a David Reichman si vybojoval medaili na mistrovství republiky.
  • Date:30. listopadu 2025

Hned první listopadový víkend přinesl úrodu medailí z brněnských turnajů. Na GPC U17 došel nejdál David Reichman v mixu i čtyřhře – z obou disciplín si odváží stříbro. Bronz přidal Honza Chaloupka z dvouhry. Na dospělém GPC pak zazářil Jakub Reichman se zlatem ze čtyřhry a bronzem z mixu, Pepa Pleska přidal dvě bronzové placky z dvouhry a mixu. A nejmladší Sisi Ruschová na GPD U13 skvěle navázala a přidala bronz z dvouhry.

 

O druhém víkendu se naši zástupci vydali i na mezinárodní scénu – Honza Chaloupka reprezentoval na turnaji v Lublani a na Czech Junior International, kde navzdory kategorii U17 prošel prvním kolem v konkurenci starších hráčů. Kuba Andrejčák s Matym Kocmanem mezitím brali na GPC U19 stříbro v mixu a bronz ve čtyřhře, třetí místo přidal i Miky Leischner.

 

Uprostřed měsíce poslal zdravici z reprezentačního kempu U15 v Plzni David Reichman, který na západě Čech strávil pět dní v Národním centru. Žákovský tým zde ladil formu před blížícím se mistrovstvím Evropy, na které, věříme, David v roce 2026 zamíří. „Byl to skvělý camp, hodně tréninků a nových zkušeností. Už se těším na to, co nás čeká před Evropou," popsal David. Svou formu perfektně zúročil na následném MČR U15 v Orlové, kde vybojoval stříbro ve čtyřhře a s tím titul vicemistra republiky. „Vím, na čem chci dál pracovat. Díky trenérům za podporu," komentoval David po finále.

 

O předposledním listopadovém víkendu extraligový tým poprvé v sezóně vyhrál – 4:3 nad rivaly z SK Prosek Praha. Trenér Jakub Mazúr po víkendu vyzdvihl výkon dívek ve čtyřhře a věří, že se mančaft zlepšující trend přenese i do dalších kol.

 

Měsíc uzavřel víkend s pěti souběžnými turnaji. Nejvýraznějším výsledkem byl postup Davida Reichmana a Honzy Chaloupky na MČR U17 po výsledcích z postupového turnaje v Brně – David bral zlato v singlu a dvě stříbra z deblů, Honza vyhrál finále mixu. Na dospělém GPC přidal Pepa Pleska stříbro z dvouhry.

Training Image