Bronz z ME v parabadmintonu
Největší pozornost si zaslouží výkony v parabadmintonu. Kamil Šnajdar zahájil měsíc bronzem z Mistrovství Evropy v Istanbulu – obhájil medaili z minulého ročníku a v semifinále dvouhry podlehl až druhému nasazenému hráči turnaje. Spolu s ním reprezentoval klub i Českou republiku Lukáš Kyncl, který se ve dvouhře probojoval ze skupiny do hlavního pavouka. Na konci měsíce pak Kamil přidal ještě titul mistra České republiky z MČR v parabadmintonu v Kosmonosech.
Mládež doma i v zahraničí
Na mládežnické scéně září David Reichman. Na GPC U15 v Brně ovládl dvouhru i mix a odjel domů se dvěma zlatými. O pár týdnů později se s Kubou Andrejčákem vydali na mezinárodní turnaj Denmark Open Junior do kolébky evropského badmintonu – oba narazili ve velmi silných skupinách a nepostoupili, ale zkušenost z turnaje špičkové úrovně je neocenitelná.
Klub měl v Dánsku ještě jedno zastoupení – Dušan Andrejčák působil jako čárový rozhodčí na prestižním Denmark Open. „Atmosféra je tady fantastická, každý zápas má obrovské tempo," popsal přímo z místa.
Měsíc uzavřel domácí GPD U17 turnaj na domácí půdě, kde si vítězství ve dvouhře rozdělili Sisi Ruschová a Paras Tayal.
Start ligových soutěží
V ligových soutěžích byl říjen odpovídající - smíšený. Extraligový tým odstartoval sezónu dvěma porážkami (1:6 s Meteorem Praha, 0:7 s Plzní), ale pražská posila Matěj Hubáček to komentoval střízlivě: tým je nově sestavený, prohrávají se těsné koncovky a cíl – postup do čtvrtfinále – zůstává. Naopak nižší ligy bodovaly výrazně lépe. Druhá liga zvládla výhru 7:1 nad Sharks Brno a remízu 4:4 s Kunovicemi, čtvrtá liga vyhrála oba zápasy a domů si odvezla skóre 6:2 a 7:1.